Strona główna Wiedza – Ulgi i dotacje ...

Ulgi i dotacje przewidziane na montaż paneli fotowoltaicznych

ulgi i dotacje fotowoltaika

MÓJ PRĄD – Program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych.

Beneficjentem programu może zostać każda osoba fizyczna, która zakupiła i zleciła montaż paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie domowym. Wysokość bezzwrotnej dotacji to zwrot 50% kosztów inwestycji (do maksymalnej kwoty 5 tys. zł). Szczegółowe informacje o programie:

https://mojprad.gov.pl/

 PROGRAM PROSUMENT – Linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii.

Beneficjentami programu mogą być osoby fizyczne, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe oraz jednostki samorządu terytorialnego. Program jest szerokopasmowy i obejmuje zarówno pożyczki / kredyty na wyjątkowo preferencyjnych warunkach, jak również bezzwrotne dotacje. Szczegółowe informacje o programie:

https://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/prosument-dofinansowanie-mikroinstalacji-oze/informacje-o-programie/

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE – Jest to rozbudowany pakiet dotacji z zasadniczym przeznaczeniem wymiany nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe, obejmujący jednakże inwestycje towarzyszące, m.in. zakup i montaż paneli fotowoltaicznych. Szczegółowe informacje o programie:

Program Czyste Powietrze

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA – Odliczenie od podstawy obliczenia podatku wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Szczegółowe informacje:

https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/

 ULGA INWESTYCYJNA DLA ROLNIKA

ULGA INWESTYCYJNA DLA ROLNIKA – Przyznawana jest po zakończeniu inwestycji i polega na odliczeniu od należnego  podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została dokonana inwestycja – w wysokości 25% udokumentowanych rachunkami nakładów inwestycyjnych. Szczegółowe informacje:

https://agrodoradca24.pl/34/sprawdz-jak-otrzymac-ulge-w-podatku-rolnym-z-tytulu-inwestycji-w-fotowoltaike-4656.html

 ENERGIA PLUS 

ENERGIA PLUS – Program priorytetowy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przeznaczony dla przedsiębiorców. Obejmuje zarówno dotacje, jak i pożyczki. Szczegółowe informacje:

http://www.nfosigw.gov.pl/oferta-finansowania/srodki-krajowe/programy-priorytetowe/energia-plus/

 KREDYTY BANKOWE Z PRZEZNACZENIEM NA FOTOWOLTAIKĘ

KREDYTY BANKOWE Z PRZEZNACZENIEM NA FOTOWOLTAIKĘ – Znaczna część banków komercyjnych posiada w swej ofercie specjalne produkty, skierowane do osób prywatnych, przedsiębiorców, a także do rolników (dla każdej z tych grup zazwyczaj opracowane są odrębne warunki). Kredyty oraz pożyczki na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych przyznawane są na szczególnie korzystnych warunkach (atrakcyjne stopy oprocentowania, niskie koszty, dogodny system rat). W tym przypadku nie podamy konkretnych linków. Warto zacząć od swojego banku, ponieważ zazwyczaj stali klienci mają dodatkowe przywileje. W niektórych sytuacjach korzystny kredyt bankowy może okazać się bardziej opłacalny niż dotacja rządowa lub samorządowa.

 ENWOLT – pomożemy Ci wybrać najkorzystniejszą formę dotacji na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych.

Zamów BEZPŁATNY AUDYT
Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na każde pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego i korzystnego rozwiązania.

8 + 1 =