Strona główna Oferta dla rolników

Oferta
dla rolników

Fotowoltaika dla rolnika:

Czy TYLKO oszczędność?

Czy TYLKO niezależność energetyczna?

Czy TYLKO korzystny wizerunek marketingowy?

Okazuje się, że coś więcej.

Wielokrotnie podkreślamy, że montaż fotowoltaiki pozwala zabezpieczyć się przed nagłymi i nieprzewidywalnymi awariami sieci energetycznej. Takie awarie w przypadku gospodarstw domowych bywają na ogół jedynie dyskomfortem.

W przypadku firm, zarówno produkcyjnych, jak i usługowych, mogą już generować straty (o ile firma nie posiada wydajnego awaryjnego zasilania).

Ale w przypadku gospodarstw rolniczych straty z tytułu takich awarii mogą być czasem kolosalne, bo mamy do czynienia z żywym inwentarzem, a także z łatwo psującymi się produktami.

Fotowoltaika
DLA ROLNIKA

to BEZPIECZEŃSTWO, które trudno przecenić!

Nawet awaryjne generatory mocy mogą czasem nie nadążyć, gdy dojdzie do długotrwałej awarii.

Dlatego inwestycja w panele fotowoltaiczne, przynajmniej w przypadku części gospodarstw rolnych (gdzie ciągłość zasilania jest kwestią nadrzędną), to opcja nie tylko korzystna, ale wręcz rozsądna.

Tym bardziej, że stoją za tym jeszcze inne argumenty:

foowoltaika rolnictwo

Duża powierzchnia do potencjalnego wykorzystania

Gospodarstwa rolnicze zazwyczaj obfitują w dachy. Posiadają je budynki mieszkalne i gospodarcze, obory, chlewnie, stajnie, stodoły etc.

Bardzo często jest to łączna powierzchnia znacznie przekraczająca tę, którą należałoby zagospodarować pod panele fotowoltaiczne, by osiągnąć pełną niezależność energetyczną i bezpieczeństwo.

Dotacje i finansowanie

Rolnicy, podobnie jak inni przedsiębiorcy, mogą przystąpić do rządowych lub samorządowych programów i skorzystać z atrakcyjnych form finansowania zakupu paneli fotowoltaicznych.

Również banki oferują rolnikom specjalne kredyty na preferencyjnych warunkach.

Odpisy amortyzacyjne

Koszty inwestycyjne, związane z montażem fotowoltaiki w gospodarstwie rolnym, podlegają rozliczeniom amortyzacyjnym i są podstawą do znacznej ulgi podatkowej

Własna energia to tańsza produkcja

Warto podkreślić, że po stosunkowo krótkim okresie (zazwyczaj kilku lat) koszt montażu paneli fotowoltaicznych zwraca się całkowicie i można już wtedy mówić o darmowej energii.

W tym czasie sąsiad zapewne dostanie zawiadomienie o podwyżce za prąd…

Pozytywny wizerunek rolnika nowoczesnego i odpowiedzialnego

Podążanie z duchem postępu przy jednoczesnym dbaniu o czystość środowiska, to bardzo istotny czynnik wizerunkowy, przełamujący negatywne stereotypy.

Tym bardziej, że Europa stawia na taki właśnie wizerunek rolnika współczesnego, a warto przy tym pamiętać, że polskie produkty rolne są coraz bardziej cenione za granicą.

Dlatego każda inwestycja poprawiająca wizerunek marketingowy zwraca się na ogół z dużym procentem.

ENWOLT – fotowoltaika dla rolnika
Skontaktuj się z nami już dziś, my zadbamy o Twoje jutro!

Zamów BEZPŁATNY AUDYT
Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na każde pytania i doradzą przy wyborze najbardziej optymalnego i korzystnego rozwiązania.

3 + 11 =